W co inwestować, jeśli chcesz być miliarderem?

rp_pieniadze-przyjazn3.jpgNawet średnia krajowa nie wystarcza ci na przeżycie? Wydaje ci się, że nawet 5000 zł netto nie da ci upragnionej wolności finansowej? Pragniesz zarabiać więcej? W jaką branże zatem najlepiej zainwestować czas i środki, by zostać miliarderem?

Z danych opublikowanych w magazynie Forbes dotyczących wszystkich miliarderów świata (a jest ich nieco ponad 2000), że najlepiej zarabia się w branży inwestycyjnej. To w niej działa aż 186 osób, którzy dorobili się majątku powyżej miliarda dolarów. Drugą pod względem ilości miliarderów jest branża handel i moda – zgromadziła 176 osób. Na trzecim miejscu znalazły się nieruchomości.

Najszybciej da się zrobić pieniądze w IT. To właśnie tu znajdziemy najmłodszych bilionerów. Dość szybko można wzbogacić się na surowcach i w branży telekomunikacyjnej. Najwolniej fortunę buduje się w sporcie, mediach i logistyce.

Największe pieniądze można zrobić na telekomunikacji, nowych technologiach, handlu i modzie. Branża paliwowa –uznawana za tak opłacalną daje i owszem pieniądze, ale średnio „zaledwie” 1,8 miliarda.

Wiesz na co wydałbyś miliard dolarów? Zatem zabieraj się do roboty – twórcy Snapchata już są na liście a mają dopiero po 25 lat!

Tagi: