Chcesz iść na randkę? A ile zarabiasz?

Czy to ile zarabia wasz potencjalny „podkoch” miałoby dla was znaczenie? Czy chcielibyście wiedzieć wcześniej ile zarabia facet czy kobieta z którą chcecie się umówić? Dla 32% kobiet to niezwykle ważna kwestia i chciałyby to wiedzieć przed spotkaniem.

Z badania TNS OBOP na temat podejścia Polaków do wynagrodzeń wynika, że zarobki są dla nas dość ważne w przypadku wyboru partnera życiowego. 32% mężczyzn i 21% kobiet nie czuje się dobrze wtedy, kiedy ich partner zarabia więcej. Jak jednak oszacować wysokość zarobków po wyglądzie? Trudne to i zdradliwe – dlatego, chcielibyśmy wiedzieć ile „wyciąga” nasza potencjalna miłość zanim się zaangażujemy w związek. Jest to znacznie bardziej ważne dla kobiet (taką wiedzę chciałoby mieć 32% kobiet i 15% mężczyzn). Trudno się dziwić – nie bardzo chcemy być obciążeni partnerem, w którym nie tylko nie ma finansowego wsparcia, a który dodatkowo będzie stanowił obciążenie.

W Polsce co piąta kobieta zarabia więcej niż jej partner – znak czasów. Mimo tego, tylko 1% badanych uważa, że to dobra sytuacja. 10% uważa, że więcej powinien zarabiać mężczyzna. A co wy sądzicie?

Tagi: