Aktywni fizycznie zarabiają więcej!

Czy jesteś typem aktywnym fizycznie? Uprawiasz jakiś sport, chodzisz na siłownie, lub przynajmniej sporo spacerujesz? Nie? To szkoda – osoby, które dbają o zdrowie fizyczne zarabiają więcej.

Jak wynika z analiz opublikowanych w czerwcowym Journal of Labor Research osoby które są aktywne fizycznie zarabiają średnio o 9% więcej od tych, które po pracy spędzają czas na kanapie przed telewizorem!

Niestety analizy nie ujawniają kierunku korelacji – czyli nie wiadomo czy to fakt wyższych zarobków powoduje, że pracownicy bardziej dbają o swoje zdrowie czy też uprawianie sportu w jakiś sposób wpływa na to, że osoby te zarabiają więcej. Wiadomo jednak, że jakiś związek istnieje.

Prawdopodobnie chodzi o to, że osoby aktywne są bardziej dynamiczne w pracy i osiągają w niej lepsze wyniki – stąd wyższe wypłaty i premie od pracodawców. Jest to jednak jedynie hipoteza.

Odkryto jednakże, że nawet osoby, które nie prowadziły aktywnego trybu życia od dzieciństwa, tylko zaczęły ćwiczyć już w trakcie swojego dorosłego, zawodowego życia również zarabiają więcej od tych nie ćwiczących – czyli nawet jeśli teraz jesteś miłośnikiem przede wszystkim telewizora, ale za pół roku natchnie cię do tego, by o zdrowie dbać, to i tak w przyszłości okaże się, że twoje zarobki wzrosły.