3 zawody, w których kasa powinna być najważniejsza

Na pytanie o oczekiwania względem pracy oraz to, co kandydata najbardziej do pracy motywuje, rekruterzy słyszą różne stwierdzenia – rozwój, atmosfera i tego typu rzeczy. Kandydaci w Polsce unikają mówienia wprost o tym, że motywuje ich kasa (a ciekawe ilu z nas by pracowało, gdyby nie musiało). Obawiają się, że to będzie źle świadczyć o nich (zostaną uznani za pazernych, źle wychowanych lub roszczeniowych). Tymczasem są takie zawody, w których to, że motywują nas głównie pieniądze jest bardzo dobrze widziane. I można o tym wprost na rozmowie kwalifikacyjnej powiedzieć. Jakie to zawody?

1.Sprzedaż – każdego rodzaju, zwłaszcza prowizyjna.

Sprzedawca, którego nie motywują pieniądze nie jest dobrym sprzedawcą. Wyjątkiem są te prace w sprzedaży, w których nie ma prowizji ani żadnego innego motywatora uzależnionego od wyniku (ale w takich sytuacjach pracownik bardziej jest osobą od kontaktu z klientem niż sprzedawcą). Jeśli zatem idziesz na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko, na którym twoje wynagrodzenie zależy od wyniku, to motywacja finansowa przekona szefa najmocniej do tego, że będziesz się w pracy starał.

2.Specjalista ds. rozwoju biznesu

Osoby zajmujące się rozwojem firm i poszukiwaniem nowych możliwości również powinny mieć silną motywację finansową- od niej zależy jakość ich pracy. Niezależnie od tego, czy taki pracownik jest premiowany prowizyjnie czy nie, jeśli pieniądze nie są dla niego ważne, to w pracy może nie być skuteczny.

3.Prace na akord

We wszelkich pracach, w których od tego ile zdążysz wykonać w jednostce czasu zależy Twoje wynagrodzenie, ważna jest motywacja finansowa – jeśli jej nie ma, pracownik może pracować zbyt wolno. Tymczasem jeśli pracodawca chce płacić za efekt w postaci ilości wykonanych zadań, zależy mu na tym, by zadania były wykonywane sprawnie.