Za romans z szefem 3 miesiące aresztu

Romans biurowy – zwłaszcza z szefem – może mieć w niektórych sytuacjach dużo dalej idące konsekwencje niż niechęć współpracowników czy ryzyko zwolnienia z pracy po romansie. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich na trzy miesiące więzienia została skazana pracownica podejrzana o romans z szefem. Aby było bardziej tragicznie warto dodać, że niczego tak naprawdę nie udowodniono, ale i tak – można powiedzieć profilaktycznie – skazano oboje. Dla szefa sąd był jeszcze bardziej surowy – otrzymał on karę 6 miesięcy więzienia.

Odmienność kulturowa jest dla nas niekiedy trudno do zrozumienia lub do akceptacji. W Emiratach Arabskich, kobiecie nie wolno przebywać samej w towarzystwie jakiegokolwiek- nie będącego rodziną – mężczyzny. 22-letnia Roxanne Hillier, jest wprawdzie obywatelką RPA, ale na terenie Emiratów obowiązuje ją prawo kraju w którym przebywa, stąd wyrok i upokarzające badanie, które miało wykazać, że romansu z szefem jednak nie było.

Myśląc o takich krajach i narzekając na nasz szklany sufit w kobiecej karierze, widać, że w zasadzie w Polsce to nie żadne grube pleksi a zaledwie pajęczynka.

Jeśli jesteś kobietą marzy Ci się wyjazd za pracą do słonecznego Dubaju – lepiej rozważ tą opcję jeszcze raz i wybierz może mniej słoneczną ale za to bardziej bezpieczną – Irlandię czy Danię.

fot.:Ruth H/SXC