Twój mąż stracił pracę? Uważaj – może cię zdradzić

romansikw  pracyJeśli w rodzinie pracuje tylko jedna osoba, druga staje się od niej całkowicie ekonomicznie zależna. Z badań naukowców wynika, że w tej sytuacji zaczynamy się zachowywać irracjonalnie, gryząc rękę która nas karmi. Okazuje się bowiem, że osoby, które są ekonomicznie zależne od swoich partnerów są również bardziej skłonne do tego, by ich zdradzić!

Według autorki badań – Christin L. Munsch, szanse na to, że kobieta zdradzi partnera od którego jest całkowicie ekonomicznie zależna są o 5% większe niż w sytuacji, kiedy nie ma takiej zależności. W przypadku mężczyzn, odsetek ten rośnie do 15%! Dlaczego tak się dzieje? Według Munsch w przypadku mężczyzn ma to związek z niższym poczuciem męskości. Ekonomicznie zależny mężczyzna nie czuje się pełnowartościowym „samcem” zatem udowadnia sobie to, że nim jest poprzez zdradę.

Okazuje się zaś, że tacy mężczyźni mogą być prawie całkowicie pewni tego, że nie zostaną zdradzeni. Kobiety odpowiedzialne za 100% dochodu w rodzinie przypłacają to poczuciem niepokoju i bezsennością, ale partnerów nie zdradzają.

Jak widać drogie Panie, nie opłaca się na dłuższą metę wspierać ekonomicznie rodziny w pojedynkę.

źródło:eurekalert.org

Tagi: