Sukces kobiety – zależny od pewności siebie i świadomości swoich mocnych stron

W pięciu się po szczeblach kariery Pani nie mają łatwo – są rzadziej awansowane, a dysproporcje płacowe powodują, że zarabiamy nieco mniej niż mężczyźni. Niektórym kobietom udaje się jednak osiągać sukces w biznesie. Jaka jest ich tajna broń?

Analizą tego zagadnienia zajęła się Lexy Thomson, coach kariery. Do jakich wniosków doszła? Otóż według niej, najważniejsze dla sukcesu kobiety są dwa elementy – świadomość własnych mocnych strony i umiejętne rozróżnianie tego, co możemy zrobić, od tego, w czym nigdy nie będziemy dobre, oraz pewność siebie, która wyraża się zarówno w tym, by brać odpowiedzialność za swoje sukcesy i nie pozwolić sobie ich wykraść jak i w tym, by nie bać się zabierania głosu na zebraniach i proponować własne rozwiązania a nie tylko realizować pomysły mężczyzn.

Wszystkie historie sukcesu kobiet, przeanalizowane przez Thomson zawierały jeden wspólny mianownik – żadna z kobiet nie była na tyle nieśmiała, by ukrywać swoje sukcesy nie chwalić się nimi. Innymi słowy – jeśli chcecie osiągnąć sukces, trzeba się zachowywać i chwalić sukcesami jak robią to mężczyźni. Pamiętajcie jednak o tym, że nie chodzi tu o to, by zachowywać się po męsku. Takie zachowania rodzą dyskomfort u naszych przełożonych i nie budzą zaufania.

źródło:hci.org