Pracujące matki – z nadwagą, niemodne i nieatrakcyjne?

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim na pewno nie jest prosty. Tym bardziej, jeśli trafimy na mało sprzyjające środowisko bezdzietnych koleżanek, które szybko znudzą się opowieściami o kaszkach, kupkach i kolkach. Pracujące mamy nie zawsze mają czas na to, by o siebie zadbać i nie raz nie zdążą jeszcze zrzucić nadwagi po ciąży. W efekcie, sporo matek zaczyna zazdrościć bezdzietnym koleżankom z pracy stylu i szyku i nonszalancji życiowej.

Persil (a w zasadzie Henkel, czyli jego producent), przeprowadził w Wielkiej Brytanii badanie związane z tym, jak czują się w pracy młode matki po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Okazało się, że choć wiele kobiet nie może wprost doczekać się powrotu do pracy, to po powrocie do niej, wcale nie czuja się super świetnie. Dlaczego? Głównie dlatego, że młode matki uważają, że nie są równie atrakcyjne jak ich bezdzietne koleżanki.

Powracające po urlopie matki czują, że nie są:

W czym zaś pracujące matki widzą przyczynę swojego gorszego wyglądu (w porównaniu do bezdzietnych)?

Te wszystkie problemy – które jak widać, poza nadwagą, wynikają również z przepracowania powodują, że kobieta często czuje się mniej atrakcyjna od swoich koleżanek z pracy (a często rzeczywiście jest gorzej ubrana i bardziej zaniedbana).

A czy u Was w pracy matki wyglądają równie modnie i atrakcyjnie jak bezdzietne? A może nawet lepiej?

źródło:dailymail