Pomysł na kobiecy biznes – Van Girls

Van-Girls-moving-service-600x450Według wszelkich badań, kobiety w naszym kraju stają się coraz bardziej przedsiębiorcze. Jedną z barier rozwoju biznesu jest jednak brak środków na jego uruchomienie. Nie zawsze trzeba jednak mieć bardzo dużo pieniędzy by zacząć. Udowadnia to firma Van Girls – londyńska firma przeprowadzkowa stworzona dla kobiet i przez kobiety.

Van Girls to firma zajmujaca się przeprowadzkami, która zatrudnia wyłącznie kobiety. Wprawdzie to słaba płeć, ale dziewczyny z Van Girls wiedzą jak sobie radzić nawet z największymi ciężarami. Po co tworzyć firmę w obszarze, w którym zdecydowanie lepiej radzą sobie mężczyźni? Otóż okazuje się, że klientkami Van Girls są osoby, którym zależy na tym, by z ich rzeczami obchodzić się delikatnie i z czułością. Klienci Van Girls mają poczucie, że kobiety właśnie tak to zrobią. Wynajmują je również osoby starsze, które boją się o swoje bezpieczeństwo.

Pracownice Van Girls to najczęściej zaprawione w bojach kobiety – byłe pracownice służb publicznych, armii, straży pożarnej. Bycie silnymi mają we krwi. Co ciekawe, Van Girls zatrudnia jednego mężczyznę. Na recepcji.

Bycie specem od przeprowadzek to ciężka praca, ale za to na własny rachunek i z możliwością rozwoju biznesu. Trzeba tylko naprawdę móc udowodnić, że słaba płeć wcale nie jest taka słaba! Może warto zainteresować się obszarami zawodowymi zarezerwowanymi dla mężczyzn? Okazuje się, zę kobiety też sobie w tym świetnie radzą.

Tagi: