Nie jest łatwo być pracującą mamą

Bycie pracującą mamą jest niezwykle trudnym zadaniem. Pogodzić trzeba dwie role, które są na tyle wymagające, że zmieszczenie ich w jednej dobie graniczy z cudem. Mimo tego, wielu kobietom na całym świecie, sztuka ta udaje się z powodzeniem. Najczęściej niestety kosztem czasu dla dziecka, awansu, wyższej pensji czy choć kilku chwil w ciągu dnia dla siebie.

Jak wyglądają próby godzenia roli matki i pracownika? Tematowi temu przyjrzał się jakiś czas temu serwis CareerBuilder,  pytając się mam o to, czy są w stanie zachować tzw. work – life balance. Oto wyniki:

Wyniki nie pocieszają – w Polsce matki prowadzą bardzo podobny tryb życia, zwłaszcza że pokutuje u nas etos Matki – Polki, która daje z siebie wszystko zarówno w pracy jak i w domu, nie oczekując pomocy i nigdy się nie skarżąc – znacie takie matki? A może same zachowujecie się w ten sposób? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami.

Tymczasem, jako że dziś Dzień Matki. Wszystkim mamom – i tym pracującym i tym, które zdecydowały się zajmować się dziećmi w domu, składamy serdeczne życzenia szczęścia i pomyślności.