Mama w pracy – nowa edycja konkursu

Fundacja Świętego Mikołaja ogłosiła wczoraj nową edycję konkursu Mama w Pracy. Konkurs ma promować firmy przyjazne matkom. W ramach konkursu, firmom zostanie przyznany tytuł (na rok) ,,Firmy nieprzeciętnie przyjaznej mamom”. Jeśli uważacie, że Wasza firma jest właśnie taka – możecie już zgłosić ją do konkursu.

Tytuł „Firmy nieprzeciętnie przyjaznej mamie” otrzymają firmy nie na podstawie rozmów z przedstawicielami firmy czy jej zarządem, ale na podstawie ankiet którą anonimowo wypełniają mamy. Taki system pozwoli na to, by nagrodzić firmy które w praktyce są przyjazne, a nie te, które słowa o promowaniu matek mają po prostu zapisane w regulaminie a nigdy nie wprowadzane do praktyki. Firma, która weźmie udział w konkursie otrzyma też raport omawiający to, w jaki sposób jej pracownice postrzegają politykę firmy wobec matek – dzięki temu, zwiększy się świadomość kadry zarządzającej na temat tego, jak wygląda pomoc matkom w praktyce.

W przypadku małych i średnich firm, ankietę musi wypełnić minimum 10 pracownic. W przypadku firm dużych – 30. Na plus oceniane będą takie udogodnienia jak płatne urlopy po urodzeniu dziecka, możliwość elastycznego zarządzania godzinami pracy, możliwość pracy zdalnej, przedszkole w firmie i tym podobne. Konkurs trwać będzie do 1 marca 2010 roku, rozdanie nagród i ogłoszenie laureatów, w maju.