Jaki kolor garsonki założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

garsonkaO tym, jakie znaczenie ma kolor w biznesie na przykładzie męskiego garnituru już pisaliśmy. Czas przyjrzeć się kolorystyce stroju kobiety. Jakie kolory i ich połączenia najlepiej sprawdzą się na rozmowie o pracę?

Kolor stroju dobieramy zarówno do pory roku, typu urody oraz okazji. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, warto również wziąć pod uwagę to, na jakie stanowisko aplikujemy i jaki – w związku z tym – może tu obowiązywać dress code.

Osoba ubrana bardzo klasycznie – w szarości lub beże, może na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko marketingowca w start-upie – wypaść zbyt „nudno”. Jednocześnie ostry żółty kolor czy intensywny niebieski niekoniecznie sprawdzą się na rozmowie o pracę w banku. Jaką wymowę mają poszczególne kolory i o czym pamiętać?

Bezpieczne kolory dla kobiety to odcienie niebieskiego oraz zielenie. Oczywiście dopasowane do typu urody. Niebieski to kolor, który lubi większość z nas. Optymistyczny i energetyczny. Zielony uspokaja – zarówno osobę, która go założyła jak i rozmówcę.

Ryzykowne beże i szarości – najbardziej klasyczne i eleganckie kolory mogą jednocześnie być nieco ryzykowne – zwłaszcza, jeśli nie zostaną złamane żadnym akcentem. Spowita od stup do głów w beże kobieta, może wyglądać smutno. Może również – na tle innych kandydatek – nie zapaść w pamięć. Jeśli dobrze ci w beżach lub szarościach, to wybierz ten kolor, ale pamiętaj, by złamać go bardziej wyrazistym dodatkiem – np. czernią czy głębokim brązem.

Unikaj krzykliwych kolorów – poza wyjątkowo kreatywnymi stanowiskami, lepiej unikać kolorów bardzo mocnych. Unikaj również czerwonego, który wprawdzie pobudza mężczyzn, ale raczej nie do tego, by myśleli o tobie w kategoriach pracownika.

fot.:pixabay.com

Tagi: