Kobiety w dniu kobiet, udowadniają że nie są gorsze

W wielu zawodach kobiety są dyskryminowane.  Uważa się, że nie mogą pracować równie dobrze i efektywnie jak mężczyźni. W niektórych przypadkach się z tym zgadzam (czym narażę się pewnie sporej ilości czytelniczek)  – trudno mi bowiem wyobrazić sobie kobietę dźwigającą na budowie takie same ciężary co mężczyzna. W wielu przypadkach jednak, dyskryminacja jest całkowicie nieuzasadniona. Dziś, udowodnić to, że kobiety mogą być nie tylko świetnymi stewardesami, ale również pilotami, udowadniać będą pracownice Air India.

W ramach dnia kobiet Air India zezwoliło na pilotowanie oraz obsługę najdroższego lotu Air India – z Bombaju do Nowego Jorku, przez ekipę składającą się w 100% z kobiet. Dzięki temu, linie lotnicze chcą udowodnić, że kobiety mogą tak samo dobrze jak mężczyźni obsługiwać loty na długich trasach. Poza tym, Air India ma zamiar kilka ekip kobiecych wydelegować do obsługi połączeń krajowych oraz lotów z Zatoki Perskiej do Indii. Lot z Bombaju, do Nowego Jorku obsługiwany wyłącznie przez kobiety, to pierwsza tego typu sytuacja na świecie.

Z jednej strony to dobrze, że umożliwia się kobietom udowadnianie swoich kompetencji. Z drugiej, pozostaje pytanie, dlaczego kobiety muszą to udowadniać. Z drugiej strony, Pan przedszkolanka, w Polskich przedszkolach również budzi wątpliwości (być może we wrześniu na Dzień Chłopaka ktoś wpadnie na pomysł stworzenia męskiej ekipy do opieki nad dziećmi w żłobku?)