Dlaczego kobiety są bardziej zmęczone od mężczyzn kiedy przychodzą do pracy

Zaczynając rano pracę powinniśmy być, niezależnie od płci, tak samo wypoczęci i pełni zapału do pracy, prawda? Niestety, kobiety znacznie częściej od mężczyzn przychodząc do pracy starają się ukryć ziewanie i znacznie częściej są zmęczone jeszcze zanim rozpoczną nowy dzień pracy w biurze. Dzieje się tak dlatego, że dla kobiety czas dziennej aktywności jest z reguły znacznie dłuższy niż dla mężczyzn i zazwyczaj musi ona wcześniej – niż mężczyzna – wstać rano, aby przygotować do pracy siebie, dzieci i często też…swojego męża.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono ciekawe badania. Sprawdzono ile czasu zabiera kobietom i mężczyznom przygotowanie się rano do pracy. O ile mężczyźni potrzebują zaledwie 49 minut aby od momentu wstania zamknąć za sobą drzwi mieszkania i wyjść do pracy, kobieta potrzebuje blisko dwóch godzin. Więcej czasu zajmuje im przygotowanie siebie (wybór odzieży, prasowanie, makijaż) oraz prace domowe (śniadanie dla rodziny, przygotowanie dzieciom kanapek do szkoły). Kobiety z reguły również później się kładą, ostatnie chwile przed snem spędzając nie na relaksie, ale na myciu naczyń, sprzątaniu mieszkania i zajmowaniu się dziećmi. Naukowcy obliczyli, że dziennie prace te trwają około 3 godziny i 15 minut. Nic więc dziwnego, że mężczyźni przychodzą do pracy wypoczęci i uśmiechnięci, a kobiety czują się, jakby już miały za sobą część codziennego dnia pracy. Drogie Panie, może czas zagonić mężów do samodzielnego prasowania koszul?

Mówi się, że wieczorne przygotowanie odzieży na drugi dzień i ogarnięcie domu sprawia, że oszczędzamy więcej czasu, niż gdybyśmy te same czynności wykonywali rano – a jaką Wy macie strategię? Ile czasu zajmuje Wam przygotowanie się codziennie do wyjścia do pracy?