42 latka bez męża i dzieci – najmniej zadowolony pracownik

Jak daleko macie drogie Panie do 40stki?A może już jesteście po tej magicznej dacie? 42 lata to najgorszy zawodowo okres dla kobiety. Zwłaszcza jeśli jest specjalistą, marnie zarabia i poświęciła rodzinę dla kariery.

Captivate Network – sieć badawcza przeprowadziła wśród amerykanów badania (Captivate Office Pulse) chcąc sprawdzić jaki statystycznie jest najszczęśliwszy i jaki najmniej szczęśliwy pracownik. Górą mężczyźni! Oberwało się kobietom.

Jak wygląda profil najszczęśliwszego pracownika?

To mężczyzna, w wieku 39 lat, żonaty i posiadający jedno małe dziecko, którego żona pracuje w niepełnym wymiarze godzin, a sam pracownik pracuje w ramach wyższego szczebla zarządzania. Cóż- dochód w takim przypadku jest nie najgorszy, a częściowo spędzająca czas w domu żona zajmuje się nim w wystarczającym stopniu.

Jak wygląda profil pracownika który jest najmniej szczęśliwy?

Jest nim kobieta w wieku 42 lat, która ani nie wyszła za mąż, ani nie ma dzieci. Pracuje w pełnym wymiarze godzin na stanowisku specjalisty, ale bez kompetencji kierowniczych.

Z całego badania wynika, że kobiety mają globalnie gorzej. Nie tylko rzadziej robią sobie w pracy przerwy na odpoczynek czy załatwianie prywatnych spraw, ale również praca w silniejszym stopniu wpływa negatywnie na ich zdrowie niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn: