Tani wyjazd na święta dla studenta

Jak powszechnie wiadomo, student groszem nie śmierdzi nadmiernie (poza niewielkimi wyjątkami), a bilety autobusowe i kolejowe coraz droższe. I nie pomagają nawet zniżki, na niektórych trasach bilet i tak może kosztować około 100 zł.

Co za tym może zrobić student aby móc dojechać do domu taniej?

Autostop w grudniu nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza na długich trasach. Nawet godzina czekania na wiejskiej drodze między Wrocławiem a Poznaniem może dać się we znaki. Można jednak wcześniej umówić się z osobą, która dysponuje samochodem, jedzie w naszą stronę i partycypując w kosztach zapewnić sobie szybki, wygodny i tani przyjazd do domu.
Kojarzeniu kierowców z pasażerami służy serwis ekoprzejazdy.pl w którym podajemy trasę i datę przejazdu i sprawdzamy czy w tym czasie ktoś chce zabrać pasażera w tą samą stronę. Serwis zamieszcza ogłoszenia i studentów i kierowców za darmo. Teraz, w ramach akcji „Zabierz studenta na Święta” kierowcy mogą wygrać zestaw nawigacji satelitarnej. (na razie ogłoszeń jeszcze jest niewiele, miejmy jednak nadzieję, że serwis się rozwinie)
Pracujący – pomóżcie biednym studentom i pozwólcie im spędzić Święta w domu !