Studia z jeździectwa

Kochasz konie? Twoją pasją jest jeździectwo? Może warto rozważyć połączenie pasji z pracą i studiować hipologię i jeździectwo, na jedynych takich studiach w Polsce?

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uruchamia w tym roku pierwsze w Polsce studia z hipologii i jeździectwa. Studia mają odbywać się w trybie stacjonarnym. Od razu uruchomiono też dwa stopnie studiów. Będzie zatem możliwość uzyskania tytułu licencjata oraz magistra.

Czego będą uczyć się studenci? Poza licznymi zajęciami z jeździectwa poznają także fizjologię koni, wiedzę na temat ich hodowli, wykorzystania konie w terapii, a także bardziej marketingową część wiedzy na temat prowadzenia stadniny, ośrodków jeździeckich i hodowli koni. Co ważne, po ukończeniu studiów, będzie można od razu przystąpić do egzaminu na instruktora jeździectwa czy hipoterapeuty – bez konieczności robienia dodatkowych kursów specjalistycznych.

Aby się na studia dostać nie wystarczy egzamin dojrzałości – trzeba również umieć jeździć konno. Egzamin obejmować ma jazdę na lonży.