Praktyki wakacyjne – szansa na pracę po studiach

Wielu studentów, miesiące wakacyjne traktuje jako nagrodę i zasłużony wypoczynek po 9 miesiącach wytężonej pracy. Oczywiście, wypoczywać przez trzy miesiące jest przyjemnie- kiedy skończymy studia o tak długim urlopie można tylko pomarzyć. Warto jednak pomyśleć nieco o przyszłości i rozważyć opcję wakacyjnych praktyk, nawet wtedy, kiedy nie mamy obowiązkowych praktyk z uczelni „do odbębnienia”.

Nad praktykami w okresie wakacyjnym warto pomyśleć już teraz. Tak naprawdę, jest to ostatni dzwonek – do końca kwietnia te firmy, które oferują studentom coś więcej niż tylko parzenie kawy i adresowanie kopert, będą miały komplety praktykantów.

Niektóre duże firmy, oferują studentom praktyki płatne – takich jest zdecydowanie mniej, miejsca więc dość szybko się kończą. Tego typu praktyki znajdziemy jednak najczęściej w branżach IT i inżynierii – tu bowiem praktykanci wykonują realne zadania przynoszące firmie wartość dodaną. Zdecydowana większość praktyk, to praktyki bezpłatne, ale i tak warto z nich korzystać – mogą nam one pozwolić kiedyś na sensowną pracę w zawodzie.

Jak wybrać właściwy  kierunek praktyk?