Park rozrywki dla przyszłych finansistów

Z czym kojarzy się wam park rozrywki? Z karuzelami, zjeżdżalniami, tunelami strachu i przede wszystkim z zabawą i śmiechem prawda? Tymczasem w Bombaju powstał park rozrywki którego celem jest … przekazywanie dzieciom wiedzy o finansach.

KidZania to sieć parków rozrywki pochodząca z Meksyku. W Bombaju park KidZania Mumbaj poza rozrywką oferuje dodatkowo (i obowiązkowo) szkolenie dla przyszłych finansistów. Dzieci, zanim będą mogły pobawić się na rollercoasterach i karuzelach muszą przejść przez część „bankową”, w której uczą się zarządzać finansami. Najpierw zdobyte przy zakupie biletu czeki wymieniają na obowiązującą w parku walutę (KidZos). Część pieniędzy mogą pozostawić w depozycie banku i korzystać z nich dzięki bankomatom rozlokowanym po parku. Dodatkowo korzystanie z nich dodaje dzieciom „gotówki” na kocie. Poza tym, przy niektórych atrakcjach mogą zarobić dodatkowe KidZos’y, które gromadzą się na ich kontach.

W ten sposób już kilkulatki zostają zaznajomione z ideą systemu bankowego oraz tym, że pieniądze choć nie biorą się z powietrza, wyłazić mogą z dziury w ścianie. Ciekawe ilu dzieciaków zafascynuje się na tyle bankowością, by wybrać taką ścieżkę kariery?

fot.:stef/sxc.hu