Najlepsze studia MBA? Warszawa przoduje!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”* przygotowała niedawno ranking najlepszych programów MBA realizowanych w Polsce – gdzie warto studiować?

W rankingu studiów MBA uwzględniono 28 programów studiów realizowanych na polskich uczelniach – zazwyczaj we współpracy z zagranicznymi partnerami. Okazuje się, że jeśli studiować w ramach Master of Bussiness Administration, to tylko w Warszawie – pięć pierwszych miejsc zajęły bowiem programy realizowane właśnie w stolicy.

Pod uwagę wzięto sporo kryteriów – zarówno ocenę własną studentów w aspekcie takim jak poziom merytoryczny, przygotowanie kadry o prowadzenia zajęć, korzyści z dyplomu, ilość zajęć prowadzonych w językach obcych, możliwość wyjazdów zagranicznych w trakcie studiów czy dostępność do dodatkowych materiałów edukacyjnych jak i ocenę pracodawców oparta o postrzegany prestiż studiów.
Jak wygląda pierwsza piątka najlepszych uczelni realizujących programy MBA?

Pierwsze miejsce uzyskały studia  Warsaw-Illions Executive MBA (WIEMBA), prowadzony przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (UW). Na drugim miejscu znalazł się program  Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Handlową, a na trzecim – Executive MBA oferowany przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Mijesc czwarte to Executive MBA prowadzony przez Szkołę Biznesu na Politechnice Warszawskiej, a piąte International MBA na tej samej uczelni.  Pełny raport dostępny jest na stronie perspektywy.pl

*Dane Ranking MBA Perspektywy® 2012
Przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy