Konferencja „Kariera w sprzedaży – wybór, rozwój, satysfakcja”

logoRealiaKariery

Na pierwszą konferencję z cyklu FORUM REALIA KARIERY zapraszają Fundacja Wspierania Rozwoju Realia Kariery oraz Urząd Dzielnicy Mokotów. InfoPraca.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Zaproszeni goście będą mówić o karierze zawodowej, głównie w kontekście sprzedaży. Wśród prelegentów m.in. Alina Strześniewska, Prezes Radia Kolor, która opowie o pasji i postawie kandydatów do pracy z perspektywy pracodawcy, Tomasza Kutybę, Wiceprezesa firmy International Risk & Corporate Advisory (IRCA), który przedstawi trendy w motywowaniu pracowników na przykładzie ubezpieczeń zdrowotnych, Piotra Kobylińskiego, doświadczonego trenera i konsultanta HR z prelekcją na temat skutecznych sposobów szukania pracy i rozwijania kariery, Marcina Cząbę, trenera i scenarzystę, który zainspiruje uczestników do stosowania storytellingu jako skutecznego narzędzia i w sprzedaży i w HR.

Konferencja, na której obecni będą dyrektorzy działów HR i sprzedaży, doradcy kariery i sami kandydaci, rozpocznie debatę na temat rynku pracy w kontekście dopasowania oferty pracodawców w Polsce do potrzeb i oczekiwań pracowników.

Jak wynika z badania BKL – Badanie Pracodawców 2010– 2014, ponad 50% firm poszukujących pracowników i doświadczających trudności w ich znalezieniu wskazuje na braki w kompetencjach zawodowych kandydatów, a co czwarty pracodawca twierdzi, że brak samodzielności, przedsiębiorczości, motywacji do pracy, odporności na stres u kandydatów są przeszkodą, aby ich zatrudnić. Jednocześnie kilkanaście lat po otwarciu granic, pracodawcy Unii Europejskiej upominają się o polskich menedżerów, chwaląc pracowników z Polski za samodzielność, etykę i wydajność.

Podczas wydarzenia podejmiemy próbę opisania przyczyn, dlaczego tak się dzieje i zastanowimy się nad rozwiązaniami. Wydarzenia, w jakich uczestniczyliśmy do tej pory, podejmują ten temat z perspektywy pracodawców. My chcemy, aby głos pracowników i kandydatów był równie słyszalny jak głos reszty graczy rynku pracy – zapowiadają organizatorzy.

Ideą konferencji jest wyrównywanie różnicy w asymetrii informacji pomiędzy pracodawcami a kandydatami oraz zwiększanie zdolności zatrudnieniowej pracowników.

Szczegółowy program można przeczytać na stronie http://realiakariery.pl/konferencja/

Termin: 3 czerwca 2016 (piątek), godz. 9.00 – 15.00

Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Jana Pawła Woronicza 44A, Warszawa

Istnieje możliwość uczestnictwa zdalnie, korzystając ze streamingu na żywo.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Tagi: