Karierosfera – sposób na płatne praktyki

Masz już dość ofert bezpłatnych praktyk? Może warto wziąć udział w Karierosferze – konkursie, który pozwoli na zdobycie doświadczenia w jednej z kilku renomowanych firm. A za naukę dostaniesz wynagrodzenie – nie mniej niż 1500 zł netto.

Karierosfera to inicjatywa wrocławskiego stowarzyszenia studentów Wiggor. Tryb rekrutacji jest trzyetapowy – najpierw, każdy kandydat musi wypełnić test online (do 28 marca) i odpowiedzieć w ciągu 10 minut na 10 pytań jednokrotnego wyboru. Tematyką jest biznes oraz pytania branżowe. Do udziału zaproszeni są studenci zainteresowani praktykami w zakresie audytów, finansów przedsiębiorstw, Public Relations, sprzedaży,  inżynierii oprogramowania, IT w bankowości. Ci, którzy uzyskają wymaganą ilość punktów (nie wiadomo jeszcze jaką – informacja pojawi się 30 marca, a więc najprawdopodobniej będzie uzależniona od tego, jak dobrze pójdzie uczestnikom) zostaną zaproszeni na kolejny etap – również testowy – tym razem będzie to 50 pytań wielokrotnego wyboru w określonej, wybranej dziedzinie, a testy zostaną przeprowadzone w największych miastach uniwersyteckich (lista w regulaminie). Szczęśliwcy którzy sobie poradzą, zostaną zaproszeni na III etap do Wrocławia (odbędzie się 14 kwietnia), gdzie rozwiążą case study. Nocleg we Wrocławiu opłaca organizator.

Jakie praktyki można wygrać? Do udziału w przedsięwzięciu zaproszone zostały rzeczywiście spore firmy. Mamy więc praktyki w Danone, PWC, Ernst&Young, Tieto, ING i On Board PR. Karierosfera organizowana jest od 10 lat – przez ten czas nosiła różne nazwy (np. Konkurs Wiedzy Ekonomicznej) – w tym roku, po raz pierwszy wykorzystano nazwę Karierosfera.