Jak sensownie zaplanować studenckie wakacje?

Już niedługo studenci udadzą się na długie – trzymiesięczne wakacje. Niestety, mało który student może oddać się słodkiemu nieróbstwu przez trzy miesiące – w końcu trzeba myśleć zarówno o bieżącym życiu jak i o przyszłości, a niewiele osób może mieć pewność, że po skończeniu studiów od razu znajdzie wymarzoną pracę. Jak zatem zaplanować studenckie wakacje tak, aby i odpocząć i zarobić i jeszcze zdobyć doświadczenie?

Sposobem na to, może być podzielenie wakacji na trzy etapy – w końcu mamy aż trzy miesiące do dyspozycji!.

Pierwszy miesiąc wakacji – zdobywanie doświadczenia.

Znajdź sobie praktyki, korespondujące z Twoim przyszłym wykształceniem lub tym, co zamierzasz robić po zakończeniu studiów (nie zawsze możesz bowiem liczyć na pracę w zawodzie). Nawet bezpłatne praktyki nie są stratą czasu – dają Ci niezbędne dla przyszłego pracodawcy doświadczenie.

Drugi miesiąc wakacji – czas na pracę.

W sezonie, dla studentów jest sporo ofert. Od pracy w gastronomii lub przy zbiorach za granicą, po pracę w marketach, organizowaną przez biura pracy tymczasowej. Jeszcze w czasie praktyk, wyślij swoje CV do kilku agencji, abyś po zakończeniu praktyk, mógł na miesiąc „wskoczyć” na kasę czy zostać fundraiserem. Taka praca nie będzie wprawdzie istotnym punktem Twojego CV, ale pozwoli Ci nieco dorobić na wakacje. Poza tym, nawet jeśli czeka Cię kampania wrześniowa, możesz uczyć się po pracy.

Trzeci miesiąc wakacji – zasłużony odpoczynek.

Zdobyłeś już nieco doświadczenia, zarobiłeś kilka stówek – możesz spokojnie wybrać się na wakacyjny wyjazd. Odpoczynek pozwoli Ci z nowymi siłami zacząć kolejny semestr nauki.