Ciekawy sposób wspomagający naukę

Wprawdzie na uczelniach już po sesji zimowej, ale całkiem niedługo rozpocznie się sesja letnia i trzeba będzie wrócić do wkuwania regułek, list i wielu różnych informacji. Poza regularnością nauki u studenta (z którą zawsze są kłopoty) ważnym aspektem który może decydować o sukcesie jest też sposób nauki. Cramberry.net to bardzo ciekawa aplikacja on-line, która może być wykorzystana do wspomagania studenckiej nauki niemalże na każdym kierunku. Ze strony, mogą z powodzeniem korzystać nie tylko studenci ale każdy kto chce efektywnie zapamiętać informacja – np. przy nauce języka obcego.
O co chodzi z Cramberry?

Otóż jest to system umożliwiający tworzenie flashowych karteczek zawierających pytanie i odpowiedź na nie. Potem, takie stworzone karteczki z pytaniami można wykorzystać do nauki. Zestawy pytań tworzymy sami – wpisujemy w jedną rubrykę pytanie (np. liczba atomowa arsenu) w drugą odpowiedź (33) – karteczek stworzyć możemy nieograniczoną ilość. W momencie przejścia w tryb nauki, system pokazuje nam losowo karteczki a my próbujemy przypomnieć sobie odpowiedź. Klikając na karteczkę sprawdzamy poprawność odpowiedzi i zaznaczamy czy była poprawna czy nie. Warto być wobec siebie uczciwym, bowiem pytania na które nie znaliśmy odpowiedzi pojawiają się częściej niż te, które są dla nas proste.

Zestawami pytań można się dzielić on-line, dając dostęp do zestawów innym osobom. W efekcie, można podzielić się w grupie studentów zadaniem opracowania pytań z każdego tematu a potem sprawdzać własną wiedze, a dzięki interaktywności metody, poprawiać szybkość uczenia się.

Poniżej krótka prezentacja możliwości Cramberry: