13 lat studiów – 19 dyplomów

W Polsce sporo osób ma po 2-3 tytuły naukowe. Studiowanie na kilku kierunkach (do niedawna całkowicie bezpłatne) było niezłym sposobem zarówno na zwiększenie kompetencji jak i przedłużenie czasu studiowania. Nikt prawdopodobnie nie przebije jednak chińskiego studenta, który w 13 lat zdobył aż 19 tytułów naukowych i profesjonalnych.

Welin Kusuma rozpoczął edukację na studiach w wieku 18 lat. Przez 13 lat pracy nad zdobywaniem wiedzy nałożył sobie ścisły, edukacyjny rygor – w zasadzie jedyne co robił całymi dniami, to nauka oraz uczęszczanie na zajęcia. Jakie ma tego efekty? Otóż zdobył 8 tytułów licencjata, 3 tytuły magistra oraz 8 certyfikatów potwierdzających jego kompetencje zawodowe. W sumie 19 tytułów. Wszystkie z zakresu finansów, ekonomii, administracji i zarządzania.

Po co studentowi taka ilość dyplomów? Kusuma chce być doradcą i konsultantem a jego celem jest zapewnienie klientom kompleksowej opieki z zakresu podatków, finansów i zarządzania – stąd taki właśnie dobór kierunków edukacji, aby mieć pewność, że jest w pełni kompetentny i będzie w stanie doskonale klientom doradzać. Pokusił się nawet o jedne studia z zakresu prawa i drugie z zakresu inżynierii by być najbardziej wszechstronnym konsultantem w Chinach. Jak na razie pracuje jako doradca podatkowy, a to czy te wszystkie tytuły przełożą się na zadowolenie z pracy oraz wyniki finansowe czas dopiero pokaże.

A czy wy bylibyście gotowi na aż tak zaangażowaną edukację?

źródło:weirdasianews.com