Zostań astronautą!

NASA rekrutuje astronautów. Aby zachęcić do kandydowania stworzyła nawet filmik rekrutacyjny (poniżej). Wymagania są dość wyśrubowane i niestety praca jest dostępna jedynie dla osób z amerykańskim obywatelstwem. Jakie warunki trzeba spełnić by zostać astronautą?

Przede wszystkim trzeba mieć nie mniej niż 157 i nie więcej niż 190 cm wzrostu. Ciśnienie krwi do 140/90. Ukończenie wyższej szkoły również jest niezbędne. Najtrudniejszym jednak wymaganiem jest konieczność posiadania przynajmniej 1000 wylatanych godzin samolotem odrzutowym (w charakterze pilota).

Częste podróże służbowe wpisane są w charakter pracy astronauty, przy czym NASA zapewnia, że będą to podróże dalsze niż do tej pory (może nawet na Marsa?). Zarobki też nie są złe – 64 724 do 141 715 $ rocznie.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, że to ciekawa opcja na karierę, obejrzyjcie filmik rekrutacyjny. Szkoda jedynie, że kariera astronauty wymaga poważnego zaplanowania – w końcu licencji pilota odrzutowca nie wyrabia się w dwa dni.