Zajęcia z akrobatą, by pracownicy nie mieli klaustrofobii

Zajęcia z człowiekiem gumą dla poprawy morale pracowników? Takie warsztaty zasponsorował swoim pracownikom londyński park rozrywki Alton Towers.

W ramach kompleksu Alton Towers w tym roku otworzono nową atrakcję – Nemesis Sub-Terra. Jest to część położona pod ziemią, z pierwszym podziemnym rollercoasterem w Europie. Poza tą atrakcją Nemesis Sub-Terra to również katakumby i lochy, które zwiedzają żądny rozrywki turyści.
O ile jednak turysta spędza pod ziemią zaledwie kilka chwil o tyle obsługa siedzi w ciemnościach i lochach po przynajmniej 8 godzin. Zatem – mimo iż od otwarcia atrakcji nie minęło jeszcze dużo czasu – pracownicy już się skarżą – głównie na klaustrofobię.

Co w takiej sytuacji może zrobić pracodawca? Otóż Alton Towers wpadł na dość nietypowy pomysł. Otóż do współpracy zaproszono Pixie Le Knot – jedną z najbardziej znanych brytyjskich akrobatek, kobietę – gumę. Będzie ona uczyć pracowników, jak mają zapanować nad poczuciem przytłoczenia i jak mają radzić sobie  z tym, że przez kilka godzin dziennie przebywają w ciasnocie.

Czy takie zajęcia pomogą pracownikom? Trudno teraz ocenić. Przyznać jednak trzeba, ze rozwiązanie jest dość nietypowe.

Źródło: employeebenefits.co.uk