Wymyśl sobie zawód – nadawacz imion

Stressed Mother Holding Baby In NurseryW naszym cyklu osobliwych zawodów prezentowaliśmy już nieprawdę nietypowe opcje na zarobkowanie.  Niekiedy jednak nie można liczyć tylko na łut szczęścia związany z tym, że ktoś będzie poszukiwał zombie czy testera materacy. Miejsce pracy trzeba sobie stworzyć. A sprzedać – jak się okazuje – można wszystko. Na przykład można założyć firmę, której celem jest wyszukiwanie niebanalnych imion dla nowonarodzonych dzieci.

Kasia, Ania czy Paulinka ci nie w smak? Za dużo dzieci ma podobne imiona? Jeśli marzy ci się imię wyjątkowe, możesz zgłosić się do szwajcarskiej firmy, która za jedyne 32.000 $ znajdzie dla Twojego dzieciaka imię niezwykłe i niepowtarzalne.

Oryginalnie, firma Erflogswell zajmuje się tworzeniem naw produktów i marek (czyli tzw. namigiem). Okazuje się jednak, że naming można również przekuć w biznes związany z dziećmi – wystarczy znaleźć zdesperowanych rodziców, którzy pragną podwyższyć własne poczucie wartości poprzez Nadanie dziecku imienia „z kosmosu”. Dyrektor firmy twierdzi, że jego firma niesie ważną wartość, bo powala redukować napięcie, jakie rodzi się między rodzicami  kłócącymi się o imię dla dziecka.

Wynajęta do znalezienia imienia firma, robi poważny research, sprawdza też czy wybrane imię nie ma negatywnych konotacji w 12 językach (żeby dziecko nie miało problemów jeśli zdecyduje się na emigrację), bierze również pod uwagę korzenie rodzinne i uwarunkowania kulturowe. Imię ma również łatwo się wymawiać, być przyjemne w brzminiu oraz łatwe do przeliterowania. Cały proces wyboru zajmuje około 5 tygodni – oczywiście, jeśli rodzice nadto nie wybrzydzają.

I co – można biznes zrobić ze wszystkiego. Pytanie tylko, ilu firma ma klientów.