Testy logiczne na rekrutacji – jak się przygotować

Rekrutacja do wielu firm – zwłaszcza dużych korporacji – zawiera również konieczność rozwiązania testów logicznych (a niekiedy całej ich baterii) – czy do takich testów można się przygotować, by wypaść jak najlepiej?
Testy logiczne mają za zadanie zmierzyć umiejętność wyciągania wniosków przez kandydata w oparciu o dane liczbowe, słowne czy graficzne. I choć przygotować się do nich w ten sposób, by mieć pewność wykonania testu na 100% nie jest możliwe , to jest parę tricków, które pozwolą nam lepiej przygotować się do tego etapu rekrutacji. Jak to zrobić?

Przede wszystkim idąc na spotkanie rekrutacyjne na którym będziemy rozwiązywać testy logiczne, powinniśmy być wypoczęci i wyspani. Dobre też zjeść coś na około godzinę przed spotkaniem. Dzięki temu nasz umysł będzie lepiej pracował (dostarczymy mu glukozy na czas wytężonej pracy). Posłuży nam również wprowadzenie się w pozytywny, optymistyczny nastrój – kiedy widzimy świat w czarnych barwach zawęża się nam pole świadomości – nie widzimy nawet oczywistych rzeczy.

Co poza tym? Zdecydowanie pomogą nam ćwiczenia w postaci rozwiązywania podobnych testów logicznych w domowym zaciszu. Pozwolą się nam przyzwyczaić do tego typu zadań, nauczyć schematów ich rozwiązywania, dostrzegania  powiązań między elementami. Spowodują również, że nie zestresujemy się tak bardzo, kiedy na rekrutacji podsuną nam pod nos kartki zapisane ciągami cyfr czy dziwacznymi kształtami.

Jak ćwiczyć takie zagadki logiczne? W księgarniach można nabyć książki zawierające testy logiczne. Sporo tego typu materiałów znajdziemy również w Internecie. Część jest płatna, ale nie ma większego sensu inwestowanie z coś, co można znaleźć w formie bezpłatnej. Testów logicznych szukać możemy za pomocą fraz typu „testy logiczne”, „zadania  logiczne”, „zagadki matematyczne” i ich kombinacji. Poniżej kilka stron za pomocą których można ćwiczyć umysł:
http://mozgowiec.pl/
http://marcinotorowski.com/zagadki/
http://www.lamiglowkimix.pl/
http://www.karierawfinansach.pl/praca/1,testy-kategoria/
http://matematyczny.blox.pl/html