Tester łóżek – praca dla śpiocha

Kilka lat temu pisałam o pracy wprost wymarzonej dla tych, którzy lubią pospać. Chodziło o stanowisko testera łóżek w sieci hoteli Travelodge. Teraz osoby o podobnych zadaniach szuka Hotel Finn z Helsinek. Poza spaniem, zdobywca etatu marzeń będzie też prowadził blog.

Odmiennie niż w przypadku brytyjskiej oferty pracy, zdobywca pracy testera łóżek nie będzie podróżował po całym kraju – do jego obowiązków będzie należeć jedynie helsiński hotel i jego łóżka. Po każdej nocy spędzonej w kolejnym pokoju (i w nowym łóżku), tester będzie opisywał na blogu swoje wrażenia związane z łóżkiem i hotelowym pokojem, a ponadto ma też zwiedzać Helsinki i opisywać je, po to, by zachęcić turystów do odwiedzin zimnej stolicy Finlandii.

Oczekiwania wobec kandydata do pracy sa nieco wyższe niż na typowych „praco – reklamach” – ma to być osoba, która nie tylko biegle mówi po fińsku i angielsku (mile widziane są tez dodatkowe języki), ale również taka, która dobrze pisze i ma doświadczenie w branży turystycznej. Praca dostępna ma być od 17 maja. Nie jest to długi etat- ma trwać zaledwie 35 dni )hotel ma dokładnie tyle pokoi). Mimo tego, w ciągu kilku dni od pojawienia się ogłoszenia podobno pojawiło się ponad 600 zgłoszeń.

fot.:Mika Laukkanen/SXC.hu

źródło:dailymail.co.uk