Telefoniczna rozmowa rekrutacyjna? Uśmiechaj się w trakcie

Czy macie świadomość tego, że kiedy rozmawiamy przez telefon – mimo iż nie widzimy drugiej osoby – również odbieramy jej emocje? Telemarketerzy są szkoleni do tego, by się w trakcie rozmowy telefonicznej uśmiechać. Często zawieszają sobie w boksach lusterko, by uśmiechać się do siebie i monitorować to, czy rzeczywiście są uśmiechnięci. Wykorzystaj ten trick przy telefonicznej rozmowie rekrutacyjnej.

Rozmowa telefoniczna z osobą prowadzącą rekrutację jest naszym pierwszym bezpośrednim kontaktem z firmą. Nawet jeśli jest to bardzo krótka rozmową, która ma na celu ustalenie terminu spotkania rekrutacyjnego, to już warto zadbać o to, by zrobić na rozmówcy dobre wrażenie. Jak? Uśmiechając się w trakcie rozmowy.

To czy się uśmiechamy słychać! Głos osoby uśmiechającej się, jest bardziej łagodny, pogodny i przyjemniejszy dla ucha. Nasz rozmówca odbiera bardziej pozytywne wrażenie naszej osoby. Dlatego nie zapominajcie o uśmiechu nawet wtedy, kiedy dopiero umawiacie się na spotkanie rekrutacyjne. Wprawdzie trudno czekać na rozmowę telefoniczną z przygotowanym lusterkiem, ale by sprawdzić to, czy się uśmiechamy, można wykorzystać nawet zwykłą szybę i rzucić okiem na nasze odbicie.