Szkoła Usług Pogrzebowych – zdobądź zawód odporny na recesję

Mówi się, że są tylko dwie rzeczy pewne na tym świecie – śmierć i podatki. Jeśli więc Twoje wykształcenie nie umożliwia Ci zdobycia pracy, może czas się przekwalifikować na takiego specjalistę, który zawsze będzie miał pracę – czyli rozpocząć pracę w biznesie pogrzebowym?

W Niemczech istnieje prawdopodobnie jedyna w Europie szkoła (tak przynajmniej twierdzą jej założyciele), która kompleksowo przygotowuje adeptów do pracy w sektorze pogrzebowym. Theo Remmertz Academy zlokalizowana jest w Münnerstadt w Bawarii. Czas edukacji trwa trzy lata i podczas zajęć uczniowie dowiadują się wszystkiego, co wiąże się pogrzebami. Poszczególne kursy obejmują takie zagadnienia jak prawidłowe wykonanie grobu i krypty, przygotowywanie trumien oraz zmarłego, psychologia rodziny pogrążonej w żałobie czy formalności prawne, które wiążą się z odejściem klienta zakładu pogrzebowego. Absolwenci są więc całościowo przygotowani zarówno do prowadzenia własnego zakładu pogrzebowego jak i pracy w wielu obszarach tej działalności.

Z usług szkoły korzystają nawet studenci z Chin czy Rosji – jak na razie szkoła wykształciła 525 adeptów, a których większość miała w przeszłości inne zawody, ale sytuacja ekonomiczna i gospodarcza zmusiła ich do tego, by się przekwalifikować. Wybrali więc taki nowy zawód, w którym klienci zawsze się znajdą.

źródło:odditycentral.com