Szkoła projektowania zabawek

zabawkiJeśli lubicie dzieci i chcielibyście mieć kreatywną pracę to chyba nie ma lepszego pomysłu na pracę niż zostanie projektantem zabawek. W Polsce jeszcze nie kształci się studentów w tym zakresie, ale taki kierunek powstał w Otis College of Art and Design.  Wprawdzie wcale nie gwarantuje pracy w zawodzie, ale na pewno ułatwia jej znalezienie.

O ile najpierw uda się przekonać rodziców do tego, by zapłacili 40.000 $ czesnego za studia w zakresie projektowania zabawek. Brzmi to w końcu dość niepoważnie. Z drugiej strony, przemysł zabawkowy to ogromne pieniądze i – dopóki mamy dzieci – raczej pewny.

Studia trwają 4 lata i mają przygotować studentów do tego, by potrafili odnaleźć się w przemyśle zabawkowym. Zajęcia prowadzą osoby z doświadczeniem praktycznym np. w firmie Mattel czy Lego.  Studia jednak nie są jedynie zabawą – trzeba się uczyć materiałoznawstwa, fizyki czy chemii ( bo zabawki muszą być dla dzieciaków bezpieczne) a nawet dziecięcej anatomii. Średnio studia rocznie kończy 17 osób, a pracę w zawodzie dostaje 15. Całkiem niezły wynik, prawda?

Jeśli zatem praca przy projektowaniu zabawek to twoja praca marzeń, to rozważ studia w Los Angeles.