Prosty trick by podnieść pewność siebie

rp_super-szef.jpgNiskie poczucie własnej wartości to jeden z największych grzechów w rozwoju kariery. Zdecydowanie przeszkadza również w szukaniu pracy. Osoby, które nie wierzą w swoje możliwości nie tylko tracą szansę, bo rezygnują zanim jeszcze podejmą wyzwanie (nie wyślę CV, bo i tak się nie uda), ale również prezentują się na rozmowie kwalifikacyjnej mniej kompetentnie. Jak sobie pomóc i podnieść własną pewność siebie?

Praca nad pewnością siebie nie jest łatwa – zwłaszcza kiedy mamy problemy w pracy, jesteśmy na bezrobociu czy nie udaje się nam osiągnąć zamierzonych celów. To jednak zamknięte koło, bo jeśli brakuje nam pewności siebie, to trudniej te cele osiągnąć. Dlatego proponuję ci ćwiczenie, które może pomóc ci uwierzyć w siebie. Jest proste, a możesz sporo zyskać.

Na czym polega? Otóż codziennie przed snem, w notatniku, zapisz dzisiejszą datę oraz trzy rzeczy, które tego dnia udało ci się zrobić (dobrze). Nie muszą to być rzeczy wielkie – może to być nawet informacja o tym, że udało się wysłać 5 CV, ugotować dobry obiad czy podnieść koleżankę na duchu telefonem. Ważne,byś to ty był odpowiedzialny za te działania. Wypisuj ich codziennie po trzy – na pewno w ciągu całego dnia znajdziesz takie małe (a nawet całkiem maleńkie) sukcesy. Raz w tygodniu przeglądaj listę. Po jakimś czasie, twoje poczucie skuteczności i odpowiedzialności za twoje życie wzrośnie. To zaś „nakręci” kolejne, pozytywne zmiany i naładuje ci baterie.

Nie jest to trick, który zadziała w jeden dzień – potrzebujesz sukcesywnej pracy i przynajmniej kilku tygodni. Zobaczysz jednak jak powolutku, zmienia się twoje postrzeganie siebie.