Praca marzeń – odkrywca National Geographic

afrykaMarzą ci się podróże, niezwykłe przygody i odkrywanie świata? Może zatem dołączysz do ekipy National Geographic – właśnie zaczęli rekrutację.

National Geographic uruchomiło kilka projektów grantowych, w ramach których można uzyskać środki na to, by badać przyrodę i kulturę w egzotycznych lokalizacjach. Osoby, które chcą zająć się badaniem i eksploracją, mogą ubiegać się o stypendium w kilkunastu kategoriach, np. w zakresie „Media – Driven Storytelling”, czyli stworzenia ekspedycji, w ramach której można badać mało znane rejony świata lub obszary, które aktualnie przechodzą dużą przemianę środowiskową bądź społeczną.

Aplikanci muszą mówić po angielsku oraz mieć przygotowanie naukowe i merytoryczne (w zależności od rozpisanego projektu, wymagane jest niekiedy odpowiednie wykształcenie – w części projektów status doktoranta). Granty wynoszą od 15 000 – 35 000 dolarów i choć nie ma w nich zagwarantowanej pensji dla badacza, to pieniądze powinny wystarczyć na pokrycie kosztów ekspedycji.

Aby starać się o grant, nie trzeba być obywatelem USA. Aplikację składa się online. Poza CV zawiera opis projektu (maksymalnie 1500 słów) oraz opis budżetu. Więcej informacji znajdziecie na stronie National Geographic.

Fot.: Gareth du Plessis/sxc.hu