Praca dla wróżki

W Klasyfikacji Zawodów i Specjalności, pod nr 514903 znajduje się zawód Wróżbity. Mimo iż zawód oficjalnie istnieje, do tej pory większość wróżek i wróżbitów działała na własną rękę. Niedawno jednak rekrutację na stanowisko wróżki rozpoczęła Telewizja Ezoteryczna.

Poszukiwane są wszelkie wróżki i wróże, które chcą pracować między 2 a 6 w nocy na telefonie – wróży się bowiem przez telefon. Preferowana technika wróżenia nie ma znaczenia – może być nawet chiromancja. Ciekawe czy pierwszy polski rumpolog ma szanse…

Ile może zarobić wróżka na infolinii? W jednym z ogłoszeń dostępnym w serwisie społecznościowym grono.net podano stawkę 17 zł brutto /za godzinę. Zatrudnienie w formie umowy o dzieło – zatem bez ubezpieczenia. Stawka proponowana przez pracodawcę jest dość niska jak na standardowe zarobki wróżki (badanie Sedlak&Sedlak z 2010 r. wykazało, że wróżka zarabia od 40 do 150 zł za wróżbę- sesja trwa około godziny). Praca w call center jest za to pewna i regularna, a niestety w tym zawodzie i przy tej recesji do wróżek nie ustawiają się aż tak długie kolejki jak dawniej, choć wielu wróżów nie narzeka.

Jeśli nie możesz znaleźć pracy we własnym zawodzie, może warto pomyśleć o przebranżowieniu?