Dlaczego ogłoszenie jest na stronie, choć nikogo nie szukają?

Wchodzisz na stronę firmy, w której chcesz pracować, znajdujesz ogłoszenie, wysyłasz CV, a w odpowiedzi otrzymujesz informację, że aktualnie nie ma prowadzonych procesów rekrutacyjnych. Z jakiego powodu ogłoszenie może „wisieć”, mimo że rekrutacja nie jest prowadzona?

Ktoś nie zadbał o usunięcie ogłoszenia

Proces rekrutacji się zakończył, ale o ściągnięciu ogłoszenia zapomniano. W efekcie wisi. Jeśli po przesłaniu przez Ciebie CV ogłoszenie zniknie ze strony, to znaczy, że to był właśnie ten powód.

Firma nie ma teraz potrzeb rekrutacyjnych, ale czeka na „wymiataczy”

W niektórych obszarach trudno jest o dobrego pracownika z doświadczeniem. Zamiast liczyć na szczęście, kiedy pracownik faktycznie będzie potrzebny na „już”, firma utrzymuje ogłoszenie mając nadzieję, że otrzyma aplikację od idealnego kandydata. Wtedy stanowisko się pojawi. Dla „przeciętniaków” nie ma jednak miejsca.

Firma prowadzi stały i częsty nabór. Wysłałeś CV w nieodpowiednim momencie

Bywa też tak, że firma prowadzi stały nabór – np. na stanowisko sprzedażowe czy staż. Oznacza to, że potrzebuje nowych osób na tyle często, by nie zawracać sobie głowy ściąganiem i zawieszaniem ogłoszenia. Niestety wysłałeś CV akurat w momencie, kiedy nie ma żadnego wolnego stanowiska (ale będzie np. za miesiąc). W takich sytuacjach, jeśli Twoje CV jest obiecujące, firma się z Tobą skontaktuje. Jeśli nie jest – dostaniesz odpowiedź odmowną.