Nowy zawód – projektant jedzenia (food design)

W Poznańskim oddziale Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej otworzono nowy innowacyjny kierunek studiów podyplomowych Food Design. Czyżby nowy pomysł na ciekawy zawód dla łasucha?

Food design można bezpośrednio przetłumaczyć jako projektowanie żywności. Nie tylko jednak o wymyślanie kształtów czy smaków nowych produktów na studiach chodzi. Absolwenci kierunku, mają zostać kompleksowo wyposażeni w wiedzę i narzędzia, które pozwolą im projektować i wdrażać na rynku nowe produkty dla branży spożywczej. Są więc zajęcia z wiedzy o konsumencie, prowadzenia badań marketingowych, technologii żywności, przebiegu procesu projektowego. Całość ma przygotować absolwentów do tego, by mogli wymyślać i włączać w produkcję nowe artykuły spożywcze, które następnie znajdą uznanie w oczach konsumentów.

Studia kierowane są zarówno do osób które już pracują w spożywce, jak i tych, które dopiero chcą się w ta branżę wbić. Studia trwają dwa semestry, a czesne wynosi 6900 zł (+ 300 zł wpisowego). Trochę sporo, ale autorzy kursu zapewniają, ze przygotowują do zawodu kompleksowo – może zatem to dobry pomysł na karierę? Jak na razie food designerów na rynku na pewno nie ma wielu.