Najbardziej niebezpiecznie jest zwolnić admina

Ze wszystkich zawodów, prawdopodobnie administratorzy mają jednak najcieplejsze posadki. I to nawet nie dlatego, że jest ich trudno pozyskać i o każdego dobrego administratora pracodawca powinien dbać, ale przez to, że zwolnienie admina może być dla firmy niebezpieczne.

Cyber-Ark, firma prowadząca badania z zakresu bezpieczeństwa informacji donosi, że aż 88% administratorów przyznaje że w przypadku nagłego zwolnienia, zabraliby oni ze sobą ważne firmowe dane. Z poprzednich badań Cyber-Ark wynikało, że ponad połowa administratorów ma dostęp do informacji do których dostępu mieć nie powinni – znają plany rozwojowe firmy, siatki płac, konta bankowe i raporty finansowe.
Dostęp administratorów do takich danych jest niezmiernie niebezpieczny dla firmy. Szpiegostwo przemysłowe nie śpi, a sfrustrowany pracownik, może w przypływie zemsty lub złości, narazić firmę na wielomilionowe szkody.
Wynika z tego, że pracodawcy muszą albo spróbować zadbać o bezpieczeństwo i dostęp do informacji, albo administrację siecią outsourcingować, albo też troszczyć się o swojego admina jak o złotą kurę…

źródło: networld.pl