Co kolor krawatu mówi o tobie?

krawatWybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną lub chcesz negocjować podwyżkę z szefem? Wybierz odpowiedni krawat! Kolor krawatu, zgodnie z nauką psychologii kolorów, może wpłynąć na to, jak zostaniesz odebrany przez otoczenie.

Krawat czerwony – chętnie wybierany przez polityków. Jest wyrazem władzy i siły. Najlepiej wygląda w połączeniu z jasną koszulą i ciemnym garniturem. Mężczyzna w czerwonym krawacie jest odbierany jako silny i przebojowy, ale może to być zbyt mocne połączenie w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej lub negocjacji podwyżki. Wybierz to połączenie kiedy jedziesz na spotkanie z klientem i chcesz zrobić na nim wrażenie osoby silnej i pewnej siebie.

Krawat żółty – niestandardowy i żywy kolor, który kojarzy się z radością i otwartością. Wybierz go, jeśli chcesz się wyróżnić i być postrzegany jako młoda i pełna energii osoba.

krawat zolty

Krawat fioletowy – kolor ten kojarzy się z klasą i stylem. W takim krawacie stwarzamy poczucie pewności siebie a często również stabilizacji finansowej. Dobry wybór na menedżerskich, wysokich stanowiskach. Fioletowy krawat jest też elementem, przez który możesz wyróżnić się z tłumu.

Krawat brązowy – dość karkołomny wybór. Kolor zbyt mało zdecydowany może stwarzać wrażenie, że jesteś osobą bez własnego zdania i nieco nudną. Jeśli jednak wybierzesz kolor czekoladowy lub ciepły kolor kawy z mlekiem, dodasz sobie klasy i zdecydowanie wyróżnisz się, gdyż jest to kolor dość rzadko spotykany.

Krawat czarny – styl i elegancja, ale jest to też kolor wybierany często przez „młodych juppies” – jeśli nie chcesz stwarzać takiego wrażenia, wybierz inny kolor. Czarny kolor krawatu może też sugerować żałobę.

krawat czarny

Krawat zielony – zieleń kojarzy się z pieniędzmi – jest to zatem dobry wybór dla osób pracujących w finansach. Do biura może jednak być zbyt krzykliwy.

Krawat niebieski i granatowy – najpopularniejszy kolor krawatu i najbardziej bezpieczny. Wybierany przez polityków i prezesów. Nie jest ani zbyt dominujący ani nie pozwoli ci się wtopić w tło – zwłaszcza jeśli odcień będzie dobrze dobrany do koszuli.

krawat niebieski

Krawat popielaty – mało wyróżniający się i bezpieczny. Idealny na rozmowę kwalifikacyjną na niższe stanowiska.

fot. główne: CELAL TEBER/sxc.hu, fot: Rita Mezzela/sxc.hu, jose assenco/sxc.hu, Ben Earwicker
Garrison Photography, Boise, ID www.garrisonphoto.org