Firma ponowiła ogłoszenie – czy powinienem pożegnać się z marzeniem o pracy?

Jak zinterpretować to, że firma ponownie umieszcza ogłoszenie rekrutacyjne, mimo iż nie otrzymałeś jeszcze informacji zwrotnej po spotkaniu rekrutacyjnym i liczyłeś na to, że być może pracę dostaniesz?

W większości przypadków to, że firma ponownie publikuje ogłoszenie rekrutacyjne oznacza, że kandydaci, których do tej pory znaleźli i z którymi się spotkali, nie spełniają oczekiwań firmy w wystarczającym stopniu, by zatrudnić którąś z osób. Jeśli zatem byłeś na spotkaniu rekrutacyjnym i nie dostałeś jeszcze informacji zwrotnej na temat tego, czy jesteś nadal rozważany jako kandydat a firma opublikowała nowe ogłoszenie, możesz z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że jednak pracy nie otrzymasz. Nie jest to jednak reguła. Ponowna publikacja ogłoszenia może wynikać również:

W takiej sytuacji możesz bez oporów zadzwonić do firmy (pod warunkiem, że minął już termin informacji zwrotnej na który się umówiliście) i zapytać o to, czy Twoja kandydatura jest nadal rozważana. Nie ma większych przeciwwskazań do tego, byś powiedział, że widziałeś nowe ogłoszenie rekrutacyjne (widać, że masz rękę na pulsie) i chcesz wiedzieć na jakim etapie jest rekrutacja.