Dodatek za pracę w smogu

smogCzy chciałbyś pracować w mieście, w którym każdy oddech jest przysłowiowym gwoździem do Twojej trumny? I gdzie zapach powietrza jest – delikatnie mówiąc – nieco nieprzyjemny? Oddział Coca -Coli w Chinach, który z powodów zanieczyszczenia powietrza w miejscowościach, w których zlokalizowane ma fabryki ma jasność, że w takich warunkach niewielu ludzi chce pracować – zatem wprowadza dodatek dla pracowników – za pracę w smogu.

Jak donosi Wall Street Journal, pracownicy chińskich fabryk mają dostać około 15% dodatku do wynagrodzenia za to, że pracują w warunkach, które trudno uznać za zdrowe. Ma to pomóc przyciągnąć pracowników i specjalistów, którzy raczej wyjeżdżają z „zaczadzonych” prowincji by dbać o zdrowie i pracować w bardziej przyjaznych warunkach. Wysokość dodatku zależy oczywiście od poziomu zanieczyszczenia powietrza w danym rejonie. Specjaliści szacują, że tego typu dodatki, które będą miały zachęcać pracowników do osiedlania się w

A w związku ze zbliżającym się okresem grzewczym, krakowscy pracodawcy powinni rozważyć to, co wprowadza chiński oddział Coca -Coli – powietrze w Krakowie też nie nadaje się do oddychania.