Rozbieżności w CV – 3 powody, dla których je robimy

Weryfikacja danych z CV za pomocą serwisów społecznościowych to często stosowana przez rekruterów metoda. Wszelkie rozbieżności podważają wiarygodność kandydata. Jakie są powody, dla których takie rozbieżności się przytrafiają?

Pośpiech 

Niekiedy przygotowując kilka CV dla różnych firm i działając w stresie, popełniamy błędy przez nieuwagę. Niestety, zasłanianie się napięciem czy – jeszcze gorzej – brakiem czasu nas nie usprawiedliwia. Większość pracodawców chce zatrudniać pracowników dokładnych, odpowiedzialnych – unikających popełniania takich błędów.

Brak pamięci do dat

Niektórym z nas, zwłaszcza po kilku latach aktywności zawodowej i kilku pracach, mylą się poszczególne etapy kariery zawodowej i popełniamy szkolne błędy. Tu pomylimy miesiąc, tam rok, i w efekcie wychodzi na to, że naciągamy rzeczywistość.

Działanie z premedytacją

Chęć pokazania się z jak najlepszej strony i dodania sobie doświadczenia czy umiejętności sprawiają, że niekiedy tuż przed wysłaniem CV dopisujemy niektóre informacje i zmieniamy daty. Szkopuł w tym, że w innych wersjach CV, np. w mediach społecznościowych, czy na stronie www, już takich udoskonaleń nie wprowadzamy. Odbija się to negatywnie na naszym wizerunku w oczach rekrutera i komplikuje drogę do zatrudnienia.