Oto 5 rzeczy, które warto podkreślić w CV, by wyróżnić się w rekrutacji!

Wysyłasz dziesiątki CV i nie dostajesz żadnej odpowiedzi? Prawdopodobnie niewystarczająco podkreślasz swoje atuty. Zobacz, jakie umiejętności warto wyeksponować w swojej aplikacji.

 

Obsługa wybranych programów

Potrafisz obsłużyć programy graficzne? Nie zapomnij o tym wspomnieć! Zaawansowana znajomość pakietu Adobe może mieć wpływ na to, czy rekruter wyróżni Twoje CV z setek pozostałych. Ta umiejętność może być szczególnie ceniona w branży kreatywnej. Z kolei jeśli posiadasz perfekcyjną znajomość Excela, to na pewno podkreśl to aplikując do pracy w biurze. Jakie inne skille mogą pomóc Ci się wyróżnić? Na przykład sprawna obsługa Google Analytics albo umiejętne zarządzanie platformami mediów społecznościowych, takimi jak Facebook, czy Instagram.

Cyfrowy świat

Podstawy HTMLa, CSS, JavaScipt, czy WordPressa są nie tylko dla osób związanych z branżą IT! Jeśli pracujesz w mediach, marketingu, czy branży PR-owej, to takie umiejętności na pewno pozwolą Ci dodatkowo zapunktować podczas rekrutacji. Wiedza związana z budowaniem i funkcjonowaniem stron internetowych może przydać się niemal w każdym środowisku.

Umiejętności miękkie

Badania pokazują, że w ostatnim czasie zdecydowanie wzrasta znaczenie umiejętności miękkich w CV — aż 80% pracodawców uważa, że są one niezbędne, by odnieść sukces.  Co warto zrobić z tą informacją?  Przede wszystkim odpowiednio wyeksponować swoje mocne strony takie jak: dobra organizacja pracy, samodzielność, punktualność, zaangażowanie, czy własna inicjatywa. Może okazać się, że Twoje miękkie umiejętności zbudują przewagę nad innymi kandydatami.

Publiczne przemawianie

Umiesz mówić do ludzi, tak aby Cię słuchali? Robienie prezentacji przychodzi Ci z łatwością? To ogromny atut, który koniecznie trzeba podkreślić w CV. Umiejętność publicznego przemawiania przydaje się w absolutnie każdej branży, a na wyższych stanowiskach jest po prostu niezbędna.

Języki obce

Żyjemy w zglobalizowanym świecie. A to oznacza, że znajomość języków obcych jest ważniejsza niż kiedykolwiek przedtem. Swobodne porozumiewanie się w innym języku może mieć kluczowe znaczenie przy decyzji, czy zostaniesz zatrudniony na danym stanowisku. W CV dokładnie opisz swoje umiejętności lingwistyczne, a kto wie, może rekruter zadzwoni do Ciebie już niedługo!