Jak temperatura w biurze wpływa na twój nastrój

Twoja praca cię przygnębia? Masz poczcie, że jak tylko posiedzisz kilka minut przy swoim biuru to dopada cię depresja? Może masz po prostu zbyt zimno w biurze?

Badania naukowe wykazują, że temperatura w biurze może mieć wpływ na to, w jakim nastroju jesteśmy – innymi słowy mówiąc, zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura wpływa nie tylko na odczuwany przez nas komfort, ale również na to, jak się czujemy pod względem psychologicznym.

Zbyt niska temperatura powoduje, ze czujemy się samotni i smutni. Nastrój ten pogłębia się jeśli jest nam zimno przez dłuższy czas. Działa to również w drugą stronę – jeśli czujemy się samotni i wykluczeni z grupy mocniej odczuwamy niższe temperatury – robi się nam po prostu zimno.

Z drugiej strony, podwyższenie temperatury w biurze wcale nie pomaga –jeśli jest nam za ciepło, robimy się senni i mało zmotywowani do pracy. Poza tym stajemy się mniej skoncentrowani – co w efekcie przekłada się na gorsza produktywność.

Pocieszające jest to, że nasze ciało wpływa na emocje (i odwrotnie) zatem jeśli czujemy , że jest nam smutno i mamy poczucie osamotnienia pomóc może … gorący prysznic.