3 cechy z CV, które sugerują coś odwrotnego

Papier przyjmie wszystko i zgodnie z tą tezą kandydaci przygotowując CV, umieszczają w nim listę swoich miękkich umiejętności. Wpisanie niektórych z nich sugeruje jednak rekruterowi, że jesteś przeciwieństwem tego, co o sobie napisałeś. Jakie to słowa?

Uczciwy

Cała zabawa z uczciwością polega na tym, że jeśli ktoś faktycznie taki jest, to nawet nie przyjdzie mu do głowy, by wpisywać to jako cechę. Poza tym, bycie uczciwym powinno być standardem a nie wyróżnikiem, który powoduje, że jesteś lepszym kandydatem od innych. Słowo to w CV niesie ze sobą jeszcze jedno niebezpieczeństwo – otóż jeśli rekruter przyłapie Cię na choć jednym, drobnym ominięciu prawdy, to nie uwierzy już w ani jedno słowo, skoro chwalisz się szczerością.

Kreatywny

Łatwo powiedzieć, że jest się kreatywnym a znacznie trudniej kreatywnym być. Jeśli chcesz tę cechę podkreślić, musisz jednocześnie pokazać tę kreatywność – czy to przez przykład projektu, który realizowałeś, opis pomysłu czy nawet twoje CV. „Kreatywność” jako słowo klucz, bez żadnego potwierdzenia jej w rzeczywistości oznacza dla większości rekruterów, że raczej jesteś osobą odtwórczą, bez własnych pomysłów ( zatem wpisałeś to, co wpisują wszyscy).

Odnoszący sukcesy

W dzisiejszych czasach, kiedy szuka się ludzi do pracy przez internet oraz przez polecenia, osoby osiągające duże sukcesy zawodowe nie szukają pracy. Praca ich znajduje sama. Wpisanie zatem w CV wysyłanym w odpowiedzi na ofertę pracy, że odnosisz sukcesy, jest napisaniem wprost „nie ma sukcesów, pomóżcie mi je zdobyć”.