Co toaleta powie ci o firmie?

Czy zdarza ci się skorzystać z toalety podczas spotkania rekrutacyjnego? Kandydaci rzadko to robią, ze względu na dość krępującą konieczność zapytania o kierunek i „ujawnienia” potrzeby fizjologicznej. Tymczasem wizyta w toalecie powinna być dla Ciebie obowiązkowym przystankiem podczas wizyty w firmie. Możesz się z niej bardzo wiele dowiedzieć na temat tego, jak firma traktuje pracowników.

Co daje kandydatowi wizyta w toalecie dla pracowników? Przede wszystkim obraz tego, jak pracownicy są przez firmę traktowani – czy firmie zależy na dobrym samopoczuciu pracowników i toaleta jest jasna i przyjemna, czy raczej przypomina ciemną, zapuszczoną norę. Czy papier jest dobrej jakości, mydło ładnie pachnie,a suszarka do rąk jest sprawna? Jeśli firma na tym oszczędza, to będzie również oszczędzać na imprezach integracyjnych, premiach i podwyżkach.

Wizyta w toalecie pokazuje również to, jacy są pracownicy firmy – zwłaszcza, jeśli spotkanie masz po południu. Czy toaleta jest czysta i zadbana i mimo całodziennego użytku pachnie w niej przyjemnie czy może boisz się dotknąć kranu, by się nie pobrudzić? To, jak pracownicy zachowują się w toalecie świadczy o ich kulturze osobistej – nie spodziewaj się miłych i kulturalnych ludzi w miejscu, w którym toalety są brudne i brzydko w nich pachnie.

fot.:humusak2/sxc.hu