Chcesz zwiększyć swoje szanse na pracę? Skontaktuj się z firmami HR

rp_head-hunter.jpgBranża rekrutacyjna przewiduje w kolejnym roku 20% wzrost przychodów. Jest to związane ze zwiększoną ilością zapytań ofertowych jakie do agencji rekrutacyjnych kierują przedsiębiorstwa borykające się z problemem braku fachowców. Warto zatem odezwać się do kilku agencji jeśli chcesz zmienić w przyszłym roku pracę na lepsza.

Jak działają agencje rekrutacyjne? Dostając zlecenie od klienta, poszukują odpowiednich kandydatów – dają ogłoszenia do prasy i internetu, przeszukują media społecznościowe oraz korzystają z bazy kandydatów, które posiadają. Jeśli nie ma cię w żadnym serwisie profesjonalnym, nie aktualizujesz swojego profilu oraz nie szukasz aktywnie pracy, ciekawe oferty mogą ci przejść koło nosa, bo head hunter po prostu cię nie znajdzie – ułatw mu pracę i zwiększ swoje szanse, wysyłając aktualne CV do kilku rekruterów.

Większość agencji pośrednictwa pracy prowadzi własne bazy kandydatów, z których korzysta jeśli pojawi się odpowiednia do kwalifikacji kandydata oferta pracy. Współpracując z kandydatami, head hunterzy dbają o aktualizację informacji w CV i sami dbają o to, by odpowiednich kandydatów zaproponować pracodawcy. Kontaktując się z kilkoa head hunterami dajesz po prostu sobie szanse na to, by otrzymać propozycję bez przeszukiwania serwisów rekrutacyjnych. Może warto?