Biuro lepsze niż w Google?

Każdy, kto kiedykolwiek widział zdjęcia ze słynnej siedziby potentata wyszukiwarkowego z Palo Alto, musiał westchnąć z zazdrością. Wygodne sofy, kolorowe biura, super gadżety, kilka restauracji do dyspozycji pracowników – to robi piorunujące wrażenie. Jest jednak jeszcze inna firma na świecie, której biura można uznać za jeszcze bardziej odjechane. Ta firma to Inventionland– prawdopodobnie, najbardziej kreatywna firma świata.

Założona przez Georga Davisona firma zajmuje się wynalazkami. Jej pracownicy opracowują ponad 2000 nowych gadżetów rocznie. Aby móc stworzyć taką ilość nowości, trzeba dysponować nie lada kreatywnością, która nie szczególnie chętnie rozwija się w standardowych biurach (i przy pracy przy biurku od 9.00 do 17.00). Dlatego biura pracowników Inventionland nie są standardowe.

Na powierzchni ponad 6500 m² biura, znajdziemy sale wyglądające niczym żywcem wyjęte z bajek lub wesołego miasteczka. Na terenie biura znajduje się 15 sal utrzymanych w klimacie fantasy – od domków na drzewie, przez wielki tor dla gokartów, po … pracownię w wielkim bucie. Każda z sal wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audio-video i wszelkie dodatki, które są w stanie wzmóc kreatywność pracowników. W Pittsburghu, gdzie mieści się firma prawdopodobnie każdy zazdrości pracownikom możliwości, które daje praca w Inventionland. Kto z Was nie chciałby pracować w takim miejscu…

Więcej zdjęć super biura obejrzycie na odditycentral.com