Czy afirmacje mogą pomóc ci w osiągnięciu sukcesu?

rp_najgorszy-pracodawca3.jpgZdarzyło ci się czytać (lub słyszeć) porady, w których mówiono o tym, że jeśli będziesz powtarzać sobie codziennie, że osiągniesz sukces, to na pewno się tak stanie? Jeśli w to wierzysz, to lepiej przestań – to prosta droga do tego, by się rozczarować i niczego nie osiągnąć. Zwłaszcza, jeśli poprzestajesz na afirmacjach i wierze.

Jaki problem pojawia się, kiedy powtarzasz sobie codziennie „osiągnę sukces, osiągnę sukces”? Przede wszystkim przestajesz planować i skupiać się na małych celach. Stawiasz przed sobą duże wyzwanie, które nie jest określone i nie ma żadnego planu. Opieranie się na samej wierze, bez ciężkiej pracy i poświęcenia na nią czasu jest z góry skazane na niepowodzenie. To zaś owocuje frustracją i zamiast pracować nad sukcesem zaczynasz zamartwiać się tym, że wybrana przez ciebie metoda niewiele daje. Inną możliwą konsekwencją jest też zaniechanie pracy i planowania i życie nadzieją, że coś się kiedyś wydarzy samo. Niestety „samo” nie wydarza się nic.

Co zatem robić? Przede wszystkim planować cele pośrednie, określać terminy ich realizacji i co jakiś czas weryfikować to, czy jesteś na dobrej drodze. Zamiast powtarzać sobie co rano „osiągnę sukces”, co rano planuj (i realizuj w ciągu dnia), maleńkie kroczki, które stworzą drogę do sukcesu!

Tagi: